Admin Admin Admin

ZAMILOVANÍ ?

Táto stránka je venovaná všetkým zamilovaným :)
a vôbec všetkým štvornohým miláčikom.

Bootstrap Slider


Kontakt

hotelprepsov.eu.sk

registracia@hotelprepsov.eu.sk

 

 

 

 
 

 

 

Prečo si kúpiť psa?

Fotka používateľa Priaznivci štvornohých miláčikov.

Všimli ste si to aj Vy? Posledné prieskumy ukazujú, že v poslednom čase si čoraz viac nezadaných ľudí ale aj rodín kupuje psíka. Na otázku prečo môžem aj s vlastných skúseností odpovedať. Myslím, že psík vie každému človeku spríjemniť život.

V tomto článku Vám napíšem pár dôvodov prečo si myslím, že sa oplatí mať štvornohého miláčika:

-Samota s ním neexistuje

Zrazu si uvedomíte, že nikdy nie ste sám. Pravdou je, že človek potrebuje cítiť lásku, to, že ho niekto potrebuje, že je niekto pri ňom. Človek nikdy nechce byť osamelí. Psík Vám bude robiť spoločnosť vždy, všade a za každých okolností. Či už budete mať skvelú náladu a budete sa s ním hrať, alebo budete sklesnutý a on Vás bude obdarovávať a utešovať svojou prítomnosťou.

-Prechádzka so psom

Keď už si zadovážite psíka nedá Vám to neísť s ním von. Nedokážete sa pozerať na tie smutné očká Vášho miláčika a hneď sa vyberiete na prechádzku. Nech si zaobstaráte akúkoľvek rasu garantujem Vám, že budete mať omnoho viac pohybu. Možno si teraz vravíte, že v mnohých prípadoch to bude na oštaru, ale ak pravidelne chodíte so psom von, strávite tak na vzduchu v priemere 30 minút denne, čo je prospešné pre Vašu dobrú náladu, posilnenie imunity a tiež sa to prejaví aj na Vašej fyzickej kondícii.

-Menej stresu

Čas, ktorý strávite so svojim psom, bude pre Vás mnohokrát oddychom a relaxom. Aspoň na chvíľu vypnete a zabudnete na starosti, prácu, povinnosti a problémy akéhokoľvek typu. Zrazu budete v danej chvíli myslieť len na Vášho miláčika. Neviem či viete, ale aj mnohí terapeuti, ktorí sa venujú liečbe depresií, odporúčajú svojim pacientom takzvanú canisterapiu (jedna z foriem animoterapie. Canisterapia využíva pozitívne pôsobenie psa na fyzickú , psychickú ale aj sociálnu pohodu človeka). Je dokázané, že ľudom tráviacim čas so zvieratami sa zvyšuje hladina serotonínu-hormónu šťastia v krvi. To je na psíkoch to najlepšie, nech ste akýkoľvek uťahaný alebo nahnevaný, krútiaci sa chvost, lesknúce sa oči a vyplazený jazyk Vášho psíka Vám hneď spríjemní deň. 

-Naučí Vás zodpovednosti

Zrazu si zvyknete na režim. Pes Vás naučí skoro vstávať, ísť v danú hodinu von, poobede na prechádzku, a v určitú hodinu mať večeru. Verte mi nikdy nezabudnete vždy si to bude vyžadovať štekaním alebo chodením okolo Vás. Naučí Vás hygienickým návykom-umývanie labiek po prechádzke, umývanie zubov, pravidelné sprchovanie, čistenie uší, zastrihávanie pazúrikov či zbieranie hnedých prekvapení v parku.

-Nové priateľstvá 

So štyrmi labkami na vôdzke pri prechádzke, či chcete alebo nie spoznáte množstvo psíkov a ich pánov. Nebráňte sa takýmto spôsobom nadviazať kontakt. Pes je vďačná téma na rozhovor a môže Vám to do života priniesť nových priateľov s ktorými bude trávenie času v parku o to zábavnejšie pre Vás aj pre Vášho psíka.

Všetky vyššie uvedené skutočnosti z Vás urobia zodpovedného, aktívneho a šťastnejšieho človeka. Práve pre toto si myslím, že je dobré mať pri sebe štvornohého partnera, priateľa, ochrancu.